En Kolay Tiramisu Tarifi

Hindistan Cevizli Pasta

Çilekli Jöleli Pasta Tarifi

Çaylı Kek

Bisküvili İrmik Tatlısı

Sütlü Tatlı Tarifleri 23 Mayıs, 20:53'de eklendi

İrmiğin Hafifliği İle Oluşturulan: Bisküvili İrmik Tatlısı Tarifi

Kişi Sayısı: 5- 6

Hazırlama Süresi: 20- 25 Dakika

Pişirme Süresi: 20 Dakika

Malzemeler
• 1 su bardağı irmik
• 1 paket şekerli vanilin
• 1 paket petibör bisküvi (beyaz)
• 1 litre süt
• 1, 5 bardak toz şeker

Yapılışı
İrmik tatlısının muhallebisi için, tencere içerisine süt ve 1, 5 bardak toz şeker eklenir. İki malzeme de orta ateşte karıştırılarak, şekerin erimesi sağlanır. Ardından 1 su bardağı irmik tüm bu malzemelerin içerisine topaklanmaması için ağır ağır eklenir. İrmiğin topaklanmasını engellemek için tencere içerisinde tel de kullanılabilir. Sürekli karıştırma işleminden sonra kaynatılır. Tüm malzemelerin kaynaması ile birlikte irmiğin de süt içerisinde erimesi sağlanır. Ocaktan indirmeden altının kısılması sağlanır. Yaklaşık 2- 3 dakika daha kaynatmaya devam edilir. İyice kaynayan irmiğin altı kapatılır ve ocaktan indirilir. Ocaktan indirilmiş olan irmik tatlısının içerisine 1 paket şekerli vanilin eklenir ve vanilyanın krema içerisinde iyice erimesi sağlanır.
Kremanın üzerinin tutmaması için mikserden geçirilmesi gerekir. Bu sayede daha da soğuyacaktır. Bir borcam su ile ıslatılır ve fazla olan suyun dökülmesi sağlanır. Her yerinin ıslanmasından sonra, en alt tabakaya bir sıra bisküvi dizilir. Eşit şekilde dizilmesi için, gerekirse bisküviler kırılabilir. Bisküvi dizme işleminde de karıştırılan muhallebinin ince bir taba şeklinde bisküvilerin üst kısımlarına yayılması sağlanır. Daha düzgün yayılması açısından ıslatılmış olan bir sıpatula ya da ıslatılmış olan geniş bir bıçak kullanılabilecektir. Bir üst tabakaya da aynı şekilde tek sıra halinde bisküvi eklenir. 1 paket bisküvi bitene kadar aynı işlem uygulanır.
Tüm malzemeler döküldükten ve eklendikten sonra, oda sıcaklığında tatlının ılınması sağlanır. Ardından üzerine hindistan cevizi eklenerek buzdolabında soğutmaya bırakılır. Dilim şeklinde kesilerek servis tabağında servis edilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

En Kolay Tiramisu Tarifi

En Kolay Tiramisu Tarifi

0
0
3 Ağustos, 17:06
Kazandibi

Kazandibi

0
0
3 Ağustos, 16:26
Pamuk Prenses Lokumu Tarifi

Pamuk Prenses Lokumu Tarifi

0
0
3 Ağustos, 16:20
Krem Karamel Tarifi

Krem Karamel Tarifi

0
0
3 Ağustos, 16:13
İncir Uyutması

İncir Uyutması

0
0
3 Ağustos, 16:03
Vişneli Cheesecake

Vişneli Cheesecake

0
0
26 Mayıs, 00:17
Etimek Tatlısı

Etimek Tatlısı

0
0
24 Mayıs, 01:15
Sürprizli Fincan Tatlısı

Sürprizli Fincan Tatlısı

0
0
24 Mayıs, 01:05
Güllaç

Güllaç

0
0
24 Mayıs, 00:57