En Kolay Tiramisu Tarifi

Hindistan Cevizli Pasta

Çilekli Jöleli Pasta Tarifi

Çaylı Kek

Milföy Pastası

Pasta Tarifleri 23 Mayıs, 00:12'de eklendi

Milföy Pastası Tarifi

Kişi Sayısı: 6

Hazırlama Süresi: 30 Dakika

Pişirme Süresi: 20 Dakika

Malzemeler

• 6 milföy
• 100 gr bitter çikolata
• 50 ml krema
• İri kırılmış badem ya da fındık
• Pudra şekeri

Yapılışı

6 adet milföy hamuru el ile düzgün bir şekil verilerek, bastırılmadan ortadan ikiye kesilmelidir. Kesilen parçaların düzgün olmasına dikkat edilmelidir. Fırın önceden 180 dereceye ısıtılmalıdır. Fırın tepsisinin üzerine bir yağlı kayıt serilir ve ikiye kesilen milföy hamurları birbirlerine yapışmayacak şekilde yerleşitirilir. Önceden ısıtılmış olan fırının içerisine yerleştirilen milföy hamurları kabarana kadar yaklaşık 20 dakika boyunca pişirilir.
Geniş bir tencerenin içerisine yarısına kadar kaynamış su koyulur. Onun üzerine de suya deymeyen bir kap yerleştirilir. Benmari usulü ismi verilen bu yöntem ile birlikte, üst kısımda yer alan kaba çikolata eklenir ve çikolataların erimesi sağlanır. Çikolataların daha kolay eriyebilmesi için, 1 yemek kaşığı kadar tereyağı eklenebilecektir. İyi bir şekilde eriyen çikolataların ocaktan indirilmesi ve ılınmasından sonra, kreması eklenmelidir. 50 ml kadar eklenecek olan krema ile birlikte, karışımın tamamen bütünleşmesi sağlanmalıdır. Krema ara ara karıştırılmalı ve donması engellenmelidir.
Fırından çıkarılan milföy hamurlarının servis tabağına alınması gerekir. Servis tabağının içerisine alınacak olan milföy hamurlarının bir yüzeyine, hazırlanan krema yayılmalıdır. Aynı zamanda daha kolay olabilmesi açısından, krema sıkma torbası içerisinden de yaydırılabilecektir. Bu şekilde kenarlardan süslemek de mümkündür. Bir yüzüne kremanın sıkıldığı milföy hamuruna, krema yerine düzgün bir şekilde denk gelecek şekilde diğer milföy yerleştirilmelidir. Tek kat olarak krema sıkıldıktan sonra, en üst kısmına da tek bir yer üzerine kremanın dökülmesi sağlanmalıdır. Bu işlem de yine krema torbası ile sağlanabilir. En üste sıkılan krema üzerine arzuya göre fındık ya da badem dökülebilecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar:
Hindistan Cevizli Pasta

Hindistan Cevizli Pasta

0
0
3 Ağustos, 16:57
Çilekli Jöleli Pasta Tarifi

Çilekli Jöleli Pasta Tarifi

0
0
3 Ağustos, 16:52
Alman Pastası

Alman Pastası

0
0
1 Haziran, 22:40
Petibör Bisküvili Pasta

Petibör Bisküvili Pasta

0
0
27 Mayıs, 22:06
Bisküvili Mini Pasta

Bisküvili Mini Pasta

0
0
24 Mayıs, 19:28
Meyveli Rulo Pasta

Meyveli Rulo Pasta

0
0
23 Mayıs, 16:08
Yıldönümü Pastası

Yıldönümü Pastası

0
0
23 Mayıs, 15:54
Sürpriz Pasta

Sürpriz Pasta

0
0
23 Mayıs, 15:20
Pamuk Pasta

Pamuk Pasta

0
0
23 Mayıs, 14:57
Piramit Pasta

Piramit Pasta

0
0
23 Mayıs, 01:19