En Kolay Tiramisu Tarifi

Hindistan Cevizli Pasta

Çilekli Jöleli Pasta Tarifi

Çaylı Kek

İncir Uyutması

Sütlü Tatlı Tarifleri 3 Ağustos, 16:03'de eklendi

Tüm Sevenlere Tattırmalık: İncir Uyutması

Kişi Sayısı: 4- 6

Hazırlama Süresi: 20 Dakika

Pişirme Süresi: 15

Malzemeler

• 400 ml süt
• 100 gr kuru incir
• 2 yemek kaşığı toz şeker
• Yarım ceviz
• İnce çekilmiş Antep fıstığı

Yapılışı

Malzemeler içerisinde yer alan kuru incirler öncelikle iyi bir şekilde yıkanmalıdır. İyice yıkandıktan sonra ıslak kalmaması ve tatlının tadını bozmaması için bir kağıt peçete ile suyunun alınması gerekir. Kağıt peçete ile birlikte incirlerin kuruması sağlanır. Ardından kesme tahtasına alınan incirler küp şeklinde eşit parçalar halinde kesilmelidir. Çok küçük olan parların büyük parçalar ile birleştirilmesi önerilir.

Bir tencerenin içerisine 400 ml kadar süt eklenir. Eklenen süt hafif ılınmaya başlayınca içerisine şeker de ilave edilmelidir. 2 yemek kaşığı olan şeker tepeleme bir şekilde içerisine katılacaktır. Ardından karıştırma işlemine devam edilir. Karışma işlemi tamamlandıktan sonra serçe parmak bu karışımın içerisine sokulur. Sütün ve şekerin kesinlikle kaynamaması ve ılık olması istendiği için, parmak yanmayacaktır. Elinizin dayanabileceği bir sıcaklık ise hemen önceden kesilmiş olan incirler yavaş yavaş süt ve şeker karışımının içerisine atılmalıdır.

Tüm incirler de süte eklendikten sonra blender yardımı ile birlikte, tüm incirlerin püre haline gelmesi sağlanmalıdır. Gerekirse yüksek ayarda çalıştırılabilecek blender sayesinde, incirlerin gözükmemesi ve sadece çekirdeleri ile birlikte oldukça küçük olan kısımlarının içerisinde yer alması sağlanmalıdır. Buna dikkat ederek blender çekme işlemi bitirilir.

Tüm karışım içerisindeki malzemeler servis kaplarına yerleştirilir. Ardından kaymak da tutması açısından tüm kapların üzeri streç film yardımı ile sarılır. Böylece tatlının daha da kaymaklı olmasına imkan verilecektir. Kaselerin üzeri de biz havlu ile kapatılır ve önce oda ısısında 3- 4 saat, sonra buzdolabı içerisinde 2 saat bekletilir. Ardından servis edilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar:
En Kolay Tiramisu Tarifi

En Kolay Tiramisu Tarifi

0
0
3 Ağustos, 17:06
Kazandibi

Kazandibi

0
0
3 Ağustos, 16:26
Pamuk Prenses Lokumu Tarifi

Pamuk Prenses Lokumu Tarifi

0
0
3 Ağustos, 16:20
Krem Karamel Tarifi

Krem Karamel Tarifi

0
0
3 Ağustos, 16:13
Vişneli Cheesecake

Vişneli Cheesecake

0
0
26 Mayıs, 00:17
Etimek Tatlısı

Etimek Tatlısı

0
0
24 Mayıs, 01:15
Sürprizli Fincan Tatlısı

Sürprizli Fincan Tatlısı

0
0
24 Mayıs, 01:05
Güllaç

Güllaç

0
0
24 Mayıs, 00:57
Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

0
0
24 Mayıs, 00:31