En Kolay Tiramisu Tarifi

Hindistan Cevizli Pasta

Çilekli Jöleli Pasta Tarifi

Çaylı Kek

Pamuk Prenses Lokumu Tarifi

Sütlü Tatlı Tarifleri 3 Ağustos, 16:20'de eklendi

Pamuk Prenseslere Layık: Pamuk Prenses Lokumu Tarifi

Kişi Sayısı: 10- 15

Hazırlama Süresi: 20 Dakika

Pişirme Süresi: 10 Dakika

Malzemeler

• 3 su bardağı süt
• 10 yemek kaşığı irmik
• 6 yemek kaşığı şeker
• 1 poşet krem şanti

Üzeri İçin:

• Hindistan Cevizi

Yapılışı

Özellikle de çocukların bayılacağı bu tarif oldukça kolay bir şekilde hazırlanır. Gerekli olan malzemeler içerisinde yer alan 3 su bardağı süt bir tencere içerisine dökülür. Ardından 6 yemek kaşığı şeker de süte ilave edilir. Hafif bir şekilde karıştırılır ve şekerin süt içerisinde biraz erimesi sağlanır.

Malzemeler içerisinde yer alan 10 yemek kaşığı kadar irmik de karışımın içerisine eklenir. Bir tel yardımı ile ocak üzerinde olan tenceredenin içindeki malzemeler iyice karıştırılmalıdır. Tencerenin içerisindeki malzemelerin bu aşamada karışması çok önemlidir. Eğer iyi bir şekilde karıştırılmazsa, sonrasında topaklanabilecektir. Karıştırılan malzemelerin lokum gibi bir kıvam alması gerekir. Bu kıvama sahip olduktan sonra da tencere ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır.
Yapılan krema hafif ılımaya başladıktan sonra, krema tamamen karışımın içerisine dökülür. Kaşık ile karıştırılan malzemeler, daha iyi karışma ihtiyacında olduğu için mikser yardımı ile çırpılmalıdır. İyice pürüzsüz bir hale gelen karışım el değme derecesinde olmalıdır.

Lokumlara şekil vermeden önce yayvan bir kabın içerisine hindistan cevizi koyulmalıdır. Arzuya göre çam fıstığı ya da fındık gibi yemişler ile de kaplamak mümkündür. Eller ıslatıldıktan sonra hamur parçasından beze büyüklüğünde alınır ve avuç içerisinde düzgün şekil verilir. Ardından bekletilmeden hindistan cevizi ya da istenen malzemenin içerisine atılır. Tüm işlemler devam ettirilir ve tüm lokumlar servis tabağına alınır. Misafirler geldiği zaman servis edilebilecek olan bu tarif, ek olarak ikram edilebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

En Kolay Tiramisu Tarifi

En Kolay Tiramisu Tarifi

0
0
3 Ağustos, 17:06
Kazandibi

Kazandibi

0
0
3 Ağustos, 16:26
Krem Karamel Tarifi

Krem Karamel Tarifi

0
0
3 Ağustos, 16:13
İncir Uyutması

İncir Uyutması

0
0
3 Ağustos, 16:03
Vişneli Cheesecake

Vişneli Cheesecake

0
0
26 Mayıs, 00:17
Etimek Tatlısı

Etimek Tatlısı

0
0
24 Mayıs, 01:15
Sürprizli Fincan Tatlısı

Sürprizli Fincan Tatlısı

0
0
24 Mayıs, 01:05
Güllaç

Güllaç

0
0
24 Mayıs, 00:57
Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç

0
0
24 Mayıs, 00:31